DATABÁZE KOSMICKÝCH SOND PRO PRŮZKUM TĚLES SLUNEČNÍ SOUSTAVY

Huygens - reakce

Zobrazit článek


Autor: autor
Posláno: 2005-06-15 07:31:32
Předmět: RE: Foto z povrchu Titanu

Zveřejněná fotografie přímo z povrchu Titanu je skutečně jediná. Příčina spočívá opravdu v tom, že kamery (celkem tři - mířící dolů a šikmo dolů a do strany) byly nepohyblivé a obrázky z různých směrů vznikaly otáčením padáku kolem svislé osy. Po dopadu byly dolní kamery slepé a boční kamera hleděla jen jedním směrem. Díky aspoň za to!

ad PS: bez komentáře
ad PSS: Taky bych rád postupně doplnil i další historické sondy, zatím se mi daří s vypětím sil udržovat aspoň aktuální mise. Největší bič na sebe jsem si vzal zavedením rubriky Horké novinky - i když mnohdy nejsou příliš "horké", myslím, že jsou někdy docela zajímavé.
A. Havlíček


Autor: Rambo
Posláno: 2005-06-10 19:04:34
Předmět: Foto z povrchu Titanu

Chtěl bych se jen zeptat, jestli ta jedna uveřejněná fotka z povrchu Titanu je jediná, nebo jich bylo více. Jediné co mě napadá, že kamera byla nepohyblivá a tak by všechny fotky byly stejné a proto byla uveřejněna jen jedna.

PS: Moc chválím mnohdy až neskutečně podrobně popsané projekty. Na českém webu jsem zatím lepší nenašel.

PSS: Škoda, že není popsáno více projektů (třeba NEAR), i když za to může zřejmě nedostatek časuPřidat reakci

Upozornění: Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
V textu je povoleno používání veškerých HTML značek (tvorba odkazů, seznamů, vkládání obrázků apod.). Značku <BR> pro konec řádku používat nemusíte, stačí ENTER v editačním poli.
Jako ochrana před "spamujícími" roboty byl přidán kontrolní kód. Před odesláním příspěvku je třeba vypočítat a číselně zapsat výsledek jednoduché početní úlohy. Děkujeme za pochopení.

*Autor:
E-Mail:
*Předmět:
*Text:
*Kontrolní kód: 2 + 2 =
 
 


Autoři v žádném případě neručí za obsah příspěvků.